În curând: Dacă te alături programului nostru de revânzare, vei obține cel mai bun preț.

Cariere - Crescând împreună cu noi

Dezvoltator Python

Căutăm un dezvoltator Python să se alăture echipei noastre mici, dar ambițioase. Dacă ești un inginer de software capabil să scrie cod pentru servere în aplicații bazate pe web, acest job este pentru tine.

Responsabilități

  • Proiectează și implementează funcționalități vizibile utilizatorilor.
  • Vino cu îmbunătățiri și aplică-le.
  • Depanează problemele de performanță.
  • Testează propriul cod și scrie teste automate

Calificări minime

  • Experiență în Python.
  • Experiență în dezvoltarea de site-uri web.
  • Experiență cu un ORM (Object-Relational Mapping).

Calificări opționale

  • Experiență în dezvoltarea cu HTML și JavaScript.
  • Experiență în programare de baze de date (PostgreSQL).
  • Experiență cu framework-ul web Django.
  • Abilități solide de comunicare verbală și scrisă.

Dacă ești interesat, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău la jobs@pidginhost.com.

Inginer de sistem / DevOps

Căutăm un inginer de sistem experimentat să se alăture echipei noastre mici, dar ambițioase. Dacă ești un expert în Linux cu abilități în Python sau Perl, acest job este pentru tine.

  • Să te ocupi de infrastructura de rețea a Pidgin Host;
  • Vino cu îmbunătățiri și aplică-le;
  • Depanează problemele de performanță pentru rețea și servere;
  • Proiectează și implementează funcționalități noi.

  • Cunoștințe despre internele distribuțiilor Linux;
  • Înțelegere de bază a stack-ului TCP/IP;
  • Configurare și depanare pentru următoarele aplicații: nginx, apache, uwsgi, php-fpm, PostgreSQL, MySQL, GlusterFS, Redis, RabbitMQ;
  • Cunoștințe despre software-uri de orchestrare precum SaltStack sau Ansible;
  • Cunoașterea unui editor de text decent (vim)?
  • Înțelegerea tehnologiilor precum: KVM și LXC.
  • Capabil să gestioneze sarcini în regim de permanență (rar necesar).

  • Abilități de networking: BGP, OSPF, iptables;
  • OpenBSD;
  • Cunoștințe de gestionare a switch-urilor precum CLI Cisco.

Ceea ce oferim:

  • Mediu de lucru tânăr și flexibil;
  • Locație de birou la 50m distanță de stația de metrou Preciziei;
  • Stație de lucru Linux, Mac sau Windows (preferabil laptop), alegerea ta;
  • Program de lucru cu ore foarte flexibile;
  • Ofertă financiară motivantă.

La Pidgin Host, performanța este crucială, de aceea vei găsi SSD sau NVMe ca opțiune implicită în toate planurile noastre de găzduire, cloud și servere dedicate.

Suport
Pe care
Te Poți
Baza:
Suntem Aici
24/7

Mii
Deserviți,
Satisfacție
Garantată

Nume de domeniu .com gratuit for every purchased dedicated server.

Centru de date

Security and Surveillance
Network Infrastructure
UPS și generator de energie
Temperature and Humidification Control
Fire Suppression Systems and Detectors